Charakterystyka elektromiografii

Neurochirurgia

Czym zajmuje się neurochirurgia?
Charakterystyka elektromiografii
Zabiegi w ramach neuroradiologii zabiegowej
Jak przebiega badanie tomografem?
Rezonans magnetyczny wskazania i przeciwwskazania
Objawy rwy kulszowej
Dziedziny neuroonkologii
Choroby kanału i rdzenia kręgowego a schorzenia kręgosłupa
Zasięg neurochirurgii wewnątrznaczyniowej
Polecamy
Neurochirurg Warszawa
Terapia prądem
Neurolog

Charakterystyka elektromiografii


Współcześnie istnieje wiele badań, które pozwalają uwidocznić niekoniecznie oczywiste problemy z układem nerwowym czy mięśniami. Wiele z nich wykonuje się właściwie w każdym wieku, głównie jednak u osób dorosłych, które są świadome sposobu postępowania i ewentualnych efektów badań. Do takich właśnie procedur należy również elektromiografia.

Czym jest elektromiografia? W zasadzie elektromiografia najczęściej bywa określana skrótem EMG. Jest to badanie wykonywane w celu zdiagnozowania rozmaitych problemów z bioelektrycznymi czynnościami w obrębie nerwów oraz mięśni. Najczęściej EMG wykonuje się bez większego przygotowania, ale daje ono jednoznaczne wyniki.

Ewentualne skutki uboczne Podczas elektromiografii na tkanki kieruje się specjalne urządzenie, które wzmacnia czynności elektryczne mięśni. To sprawia, że w miejscach, gdzie zostało ono przystawione, mogą pojawić się rozmaite siniaki. Możliwe jest również osłabienie mięśni, dlatego przy niektórych obszarach odradza się np. pracę czy prowadzenie samochodu.

© copyright 2011 Nota prawna
© 2017